Malta Vandaag

Valletta

Zoeken
Economie

Toerisme tilt Malta's effectieve bevolking in augustus boven de 670.000

Toerisme voegde in augustus 2025 zo'n 90.332 mensen toe aan Malta's inwonersbevolking van 581.244, waarmee de effectieve bevolking piekte op 671.576. De nationale toerisme-intensiteit steeg naar 8,7 toeristen per 100 inwoners, met St. Julian's en Valletta als drukste gemeenten.

Uitzicht op St. Julian's, de Maltese plaats met de hoogste toerisme-intensiteit
Foto: hartmut_bach · Wikimedia Commons · CC BY

Toerisme tilde Malta’s effectieve bevolking, de officiële inwonersbevolking plus de op dat moment aanwezige toeristen, in augustus 2025 naar een piek van 671.576. Tegenover een inwonersaantal van 581.244 betekent dat zo’n 90.332 extra mensen op het eiland door toeristen. Over heel 2025 kwam de gemiddelde effectieve bevolking uit op 632.011. Dat jaargemiddelde ligt dus lager dan de piek in augustus, het drukste moment van het toeristenseizoen.

Volgens de National Statistics Office steeg de nationale toerisme-intensiteit, het aantal toeristen per 100 inwoners, naar 8,7 op jaarbasis, tegen 8,2 in 2024. Dat cijfer is niet overal op het eiland gelijk verdeeld. St. Julian’s, de badplaats aan de noordoostkust die bekendstaat om zijn uitgaansleven en hotels, had in augustus de hoogste lokale intensiteit van het land. Daar kwamen 143 toeristen per 100 inwoners, zo’n 16,5 punt meer dan in augustus een jaar eerder. Hoofdstad Valletta volgde met een jaargemiddelde van 80,5 per 100 inwoners, oplopend tot 98,5 in augustus zelf.

Door de toeristen erbij te rekenen steeg Malta’s gemiddelde bevolkingsdichtheid in 2025 van 1.845 naar 2.006 inwoners per vierkante kilometer. Het verschil tussen de drukste maand augustus en de rustigste maand december, met 594.428 mensen, bedroeg 77.148, zo’n 13 procent van de effectieve bevolking. St. Julian’s en Valletta, waar de meeste hotels en toeristische voorzieningen van het land zitten, merken dat seizoensverschil het sterkst.

Bronnen

  1. Tourism added over 90,000 people to Malta's population in August 2025 — MaltaToday,
  2. Tourism intensity climbs as Malta's effective population tops 670,000 in August — BusinessNow.mt,
  3. Malta's tourism intensity outstrips Amsterdam and Barcelona — The Shift,
  4. Tourists contributed an extra 1,673 persons to Gozo's mid-year population — Gozo News,
Methodiek

Dit artikel is door een AI-systeem geschreven op basis van feiten uit nieuwsmedia in Malta en openbare bronnen, met de bron bij elk feit, en gecontroleerd volgens onze methodologie. De auteursnaam is een redactioneel pseudoniem. Fouten? Meld ze via de contactpagina.

0/7 feiten bevestigd door een openbare bron · 7 gemeld door nieuwsmedia · betrouwbaarheid 80%

Beeld: hartmut_bach · Wikimedia Commons · CC BY

  1. In augustus 2025 piekte Malta's effectieve bevolking (officiële inwoners plus aanwezige toeristen) op 671.576, doordat toerisme zo'n 90.332 mensen toevoegde aan de inwonersbevolking van 581.244. gemeld door nieuwsmedia: maltatoday.com.mt, gozo.news, theshiftnews.com, businessnow.mt · gecontroleerd
  2. Het jaargemiddelde van Malta's effectieve bevolking kwam in 2025 uit op 632.011, tegenover een officiële inwonersbevolking van 581.244. gemeld door nieuwsmedia: maltatoday.com.mt, gozo.news, theshiftnews.com · gecontroleerd
  3. De nationale toerisme-intensiteit (toeristen per 100 inwoners) steeg volgens de NSO in 2025 naar 8,7 op jaarbasis, tegen 8,2 in 2024. gemeld door nieuwsmedia: theshiftnews.com, businessnow.mt · gecontroleerd
  4. St. Julian's had in augustus 2025 de hoogste toerisme-intensiteit van Malta, met 143 toeristen per 100 inwoners, een stijging van zo'n 16,5 punt ten opzichte van augustus 2024. gemeld door nieuwsmedia: businessnow.mt, maltatoday.com.mt · gecontroleerd
  5. Valletta had in 2025 een toerisme-intensiteit van 80,5 per 100 inwoners op jaarbasis, oplopend tot 98,5 in augustus. gemeld door nieuwsmedia: businessnow.mt, theshiftnews.com · gecontroleerd
  6. Inclusief toeristen steeg Malta's gemiddelde bevolkingsdichtheid in 2025 van 1.845 naar 2.006 inwoners per vierkante kilometer. gemeld door nieuwsmedia: businessnow.mt, maltatoday.com.mt · gecontroleerd
  7. Het verschil tussen de piekmaand augustus (671.576) en de laagste maand december (594.428) bedroeg 77.148 mensen, ofwel zo'n 13 procent van de effectieve bevolking. gemeld door nieuwsmedia: gozo.news, theshiftnews.com · gecontroleerd

Vaker Malta Vandaag in Google? Kies ons als voorkeursbron